Sinop'ta Ayılar Köye İndi
Sinop'ta Ayılar Köye İndi
Kategori : Köy Haberleri
Okunma : 2064
Tarih : 10/19/2015
 
Sinop'ta bazı köylerde büyükbaş hayvanların ayılar tarafından telef edilmesi, vatandaşlarda tedirginliğe neden oldu.

Türkeli ilçesinde özel bir şirkette çalışan ve ek iş olarak hayvancılık yapan 3 çocuk babası Mehmet Özcan, yaptığı açıklamada, son dönemde ayıların evlerinin bahçelerine kadar geldiğini söyledi.

Ayıların meralara bıraktıkları büyükbaş hayvanlara saldırmaya başladığını anlatan Özcan, ayı vurmanın yasak olması nedeniyle saldırı karşısında önlem alamadıklarını ifade etti. 

Özcan, konu hakkında yetkilileri bilgilendirdiklerini ancak henüz bir önlem alınmadığını belirterek, şöyle konuştu: "Saldırının olduğu yer, ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta. Yani ayılar neredeyse artık ilçe merkezine inecek. Gündüz vakti hayvanlarımızı otlatmaya bıraktığımız meraya kadar geliyorlar. Son olayda beş büyükbaş hayvanımdan biri ayı tarafından parçalandı, diğerini yaralı olarak zor kurtardık. Yetkililerden bir an önce bu konuya çare bulmasını istiyoruz." 

Ayı saldırısının sadece kendi köylerinde yaşanmadığını vurgulayan Özcan, "Bu olaylar komşu köylerimizdeki arkadaşlarımızın da başına gelmiş. İnsan kendi başına gelmeyince bir şeyden haberi olmuyor. Köylüler olarak mağdur durumda kaldık" ifadelerini kullandı.

Vitrinhaber

Etiketler
Resim Galerisi
sinop ayı saldırısı
türkeli ayı saldırısı
sinopta ayılar köye indi
Benzer Haberler
Türkeli'de Yaşlı Adam İntihar Etti
Türkeli'de Yaşlı Adam İntihar Etti
Türkelinde Toprak Kayması
Türkelinde Toprak Kayması
Sinop'ta Ayılar Köye İndi
Sinop'ta Ayılar Köye İndi
Son Eklenen Haberler
 Köyünü Bul
 Sosyal Medya
 Sponsor Reklam