Murat Kosova Kimdir
Murat Kosova Kimdir
Kategori : Sinoplu Meşhurlar
Okunma : 3029
Tarih : 1/28/2015
 
Murat Kosova - Spor Muhabiri

Murat Kosova Ayancık doğumludur. Halen Ntv Televizyonunda Spor Spikerliği yapmaktadır.

Sporun sesi dediğimizde aklımıza gelen bir kaç isimden biri. Anlattığı maçlarda, maçı sanki tribünde seyrediyormuşuz hissini verebilme becerisine sahip. Çünkü o da aslında bir seyirci. Heyecanını hiç bir zaman kaybetmiyor ve sporsuz bir hayat düşünemiyor.

İstanbul Basketbol Hakemleri Derneği'nin internet sitesi basketbolhakemleri.com 'a konuşan Kosova, röportajında geleceğiyle ilgili planlarını da anlattı.

Murat Kosova kimdir? Sporla ilgili geçmişinizden bize biraz bahseder misiniz?

 

Sporcu bir aileden geliyorum. Babam futbol, annem voleybol oynamış üniversite düzeyinde, babam daha sonra ikinci lig düzeyinde. Aslında futbol ilk macera, futbolla başladı daha doğrusu. Futbolu çok seviyorum, babam futbol oynamayayım diye basketbola başlattı beni. Beşiktaş minik takımında bir kaç sene ortaokulla beraber götürdüm. Sonra lise yıllarında ilk aşkım futbola döndüm ve futbol oynamaya başladım Beylerbeyi, Üsküdar Anadolu en son Beykoz. Ondan sonra sakatlık sebebiyle bıraktım. Rahmetli Bora Öztürk beni ikinci ligde oynatacaktı. Ayak bileğim kırıldı ve spor yaşantım bitti. Sonra tekrar döndüm ama eskisi gibi olmadı hiç bir zaman.  

Bu işin bir yerinde olmam gerektiğini düşünüyordum hep ama bir yandan da öğrencilik hayatım çok iyi gidiyordu. Fen lisesini kazanmıştım, tabi bizim okuduğumuz yıllarda -milattan önce 20 falan- fen lisesi yoktu. İstanbul Fen Lisesi’nin ilk mezunlarından biriyim, ikinci mezunuz yani yıl olarak ama yani ilk verdiği mezunlardanız. Okulun basketbol takımında oynamaya başladım. 270 kişilik bir okulduk ve finallere kalmayı başardık. Liseler arası Türkiye finallerinde Kadıköy Anadolu’yu yendik, Saint Joseph o zaman çok iyi bir okuldu onları yendik... Basketbol maceram da öyle işte.

Etiketler
Resim Galerisi
Murat Kosova Portre
Murat Kosova Resimi
Murat Kosova Maç Anlatıyor
Murat Kosova Özgeçmişi
Benzer Haberler
Turan Gökmenoğlu Kimdir
Turan Gökmenoğlu Kimdir
Teyyareci Nuri Bey Kimdir
Teyyareci Nuri Bey Kimdir
Cevdet Kerim İncedayı Kimdir
Cevdet Kerim İncedayı Kimdir
Serhat Özcan Kimdir
Serhat Özcan Kimdir
Neşe Sarısoy Karatay Kimdir
Neşe Sarısoy Karatay Kimdir
Emre Özcan Kimdir
Emre Özcan Kimdir
Dr.Necati Yılmaz Kimdir
Dr.Necati Yılmaz Kimdir
Ömer Seyfettin Kimdir
Ömer Seyfettin Kimdir
Yaman Okay Kimdir
Yaman Okay Kimdir
Son Eklenen Haberler
 Köyünü Bul
 Sosyal Medya
 Sponsor Reklam