Durağan'da Uyuşturucu Operasyonu
Durağan'da Uyuşturucu Operasyonu
Kategori : Köy Haberleri
Okunma : 1107
Tarih : 2/10/2015
 
Edinilen bilgiye göre, bir süredir istihbarat çalışması yürüten Sinop İl Jandarma Komutanlığı ile Durağan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Durağan ilçesi Altınkaya Barajı havzası içerisinde kalan kamu arazisinde, iki kuşkulu şahıs tarafından 20 dönümlük alan içerisine ay çiçek ekimi yapıldığı ve ekimi yapılan alanda Hint keneviri yetiştirildiği saptadi.

Durağan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün görevlendirdiği bir ziraat mühendisinin de hazır bulunduğu operasyon sırasında alanda yapılan araştırmada, esrar yapımında kullanılan 390 kök Hint keneviri ile kurutulmaya bırakılmış 10 kilogram kubar esrar ele geçirildi. 390 kök Hint keneviri toplanıp, bulunduğu alanda yakılarak imha edildi.

Operasyon bir diğer ayağı ise Erfelek ilçesinde gerçekleştirildi. Jandarma ekipleri, Erfelek ilçesine bağlı Kazmasökü köyünde bir kuşkulu tarafından evinin bitişiğindeki bahçede kenevir nebatı yetiştirdiği bilgisine ulaştı. Bahçe içerisinde yapılan araştırmada ekili vaziyette 10 kök Hint keneviri nebatı bulundu. Olayla alakalı bir kişi tutuklandı.

Durağan ve Erfelek ilçelerinde yürütülen çalışmayla, 400 kök Hint keneviri ile 10 kilogram kubar esrarın, zehir tacirleri tarafından piyasaya sürülmelerine engel olunmuş oldu. Soruşturma sürüyor.

Etiketler
Resim Galerisi
sinop, esrar, kubar
sinop, esrar, kubar
Hint Keneviri Bitkisi
Kubar Esrar Nedir
Altınkaya Barajı, Durağan
Benzer Haberler
Durağan'da Uyuşturucu Operasyonu
Durağan'da Uyuşturucu Operasyonu
Son Eklenen Haberler
 Köyünü Bul
 Sosyal Medya
 Sponsor Reklam